Р’тешт

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Ретешти)
Прејди на: содржини, барај
Р’тешт
Општина
Држава  Романија
Округ Арџеш
Население (2002)[1]
 • Вкупно 3.414
Часовен појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Р’тешт (романски: Răteşti) е општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 3.414 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]