Список на реки во Јужен Судан

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Реки во Јужен Судан)

Ова е список на реките во Јужен Судан. Да напоменеме дека можеби овој список не е целосен.

Реки[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Топографија на Јужен Судан Архивирано на 20 септември 2011 г.