Реваз Миндорашвили

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Олимписки медали
Натпреварувач за  Грузија
Машко борење во слободен стил
Злато 2008 Пекинг

Реваз Миндорашвили (грузиски:რევაზ მინდორაშვილი) (роден на 1 јули 1976) е грузиски борач кој на Летните олимписки игри - 2008 одржани во Пекинг го освои златниот медал во дисциплината слободен стил до 84kg.


Reference[уреди | уреди извор]