Рајна-Рур (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Рајна-Рур (германски: Metropolregion Rhein-Ruhr, исто така наречен Област Рајна-Рур или Rhein-Ruhr-Gebiet) обично го означува Метрополитенска област Рајна-Рур во западна Германија. Тоа може исто така да означува: