Рашан Хил (Сан Франциско)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Рашан Хил

Рашан Хил (англиски: Russian Hill) е населба во Сан Франциско, Калифорнија, САД. Именувана е по еден од 44те рида во градот и еден од првичните Седум Рида на Сан Франциско.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „What Are the 7 Hills of San Fransisco?“. TripSavvy (англиски). Посетено на 2020-06-09.