Ракометен клуб Дервента

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
РК Дервента
Целосен називРакометен клуб „Дервента“
Основан1947
ИгралиштеСпортски културен центар Денвера
Приемност3.000
Лигапремиер лига

Ракоментен клуб Дервента е клуб од Дервента, основан 1947 година. Утакмици игра во Спортско-културниот центар Дервента, а моментално се натпреварува во Премиер лигата на БиХ.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Archived copy“. Архивирано од изворникот на 17 декември 2013. Посетено на 2013-12-17.CS1-одржување: архивиран примерок како наслов (link)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]