Разговор со корисник:Visem

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

Добре дојде!

Здраво, Visem, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде! --Kolega2357-Bot (разговор) 01:28, 11 декември 2012 (CET)[одговори]

Вікіпедія:Проект:Тематичний тиждень/Тиждень українсько-македонської співпраці[уреди извор]

Ви можете ли переводити нові запити на статті? Я поклав їх на сторінці проекту. До побачення.--Вик Ретлхед (разговор) 15:32, 16 јануари 2013 (CET)[одговори]

OK --Visem (разговор) 15:39, 16 јануари 2013 (CET)[одговори]

Недела на македонско-украинска соработка[уреди извор]

Украинска ѕвезда на гордоста!
Јас, Вик Ретлхед, вам ви ја доделувам оваа награда за вложениот труд и обемни придонеси во остварување на зацртаните цели на Вики Проектот НУМС. Слободно можеме да констатираме дека оваа соработка беше целосен успех благодарение и на вашата работа. Вик Ретлхед (разговор) 14:12, 16 февруари 2013 (CET)[одговори]
Thank you very much! I'm so happy to receive this symbolic medal in mk-wiki! I hope that I will continue make cooperetion in Wikipedia between Ukraine and Macedonia closer! --Visem (разговор) 20:13, 17 февруари 2013 (CET)[одговори]

Здраво Владимир, на последната вики средба (види Википедија:Вики средба) доделени се две награди за учесниците на проектот. --brest (разговор) 08:02, 26 март 2013 (CET)[одговори]

Здраво Димче, thank you very much. I'm very happy about this news. Just one remark, my name is Виктор :) --Visem (разговор) 23:16, 26 март 2013 (CET)[одговори]

WikiConference in Ukraine[уреди извор]

Hi Visem and thanks for your invitation. Can you give me more details about the programme of this conference? I can see that there are some proposals, but it seems that it's still open for submissions. Best regards.--Kiril Simeonovski (разговор) 02:02, 16 октомври 2013 (CEST)[одговори]

Hello Visem and also thanks for your invitation, but I can not accept, because my midterms begin on 28 October and I have to study. Best regards --Ehrlich91 (разговор) 20:34, 16 октомври 2013 (CEST)[одговори]

Географска награда[уреди извор]

Географска награда!
Јас, Kiril Simeonovski, Вам Ви ја доделувам оваа награда за вложениот труд во уредувањето статии за реките во Македонија. --Kiril Simeonovski (разговор) 08:53, 30 април 2018 (CEST)[одговори]