Разговор со корисник:Trendafilka

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Добре дојдовте!

Здраво, Trendafilka, и добре дојдовте на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, погледајте ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата разговорна страница, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојдовте! --Brest-bot (разговор) 11:55, 22 октомври 2010 (CEST)[одговори]

Добредојде[уреди извор]

Здраво. Ги забележав Вашите уредувања и мислам дека се соодветни и корисни за Википедија на македнски јазик. Дококу имате какви и да било прашања, слободно прашајте ме мене или некој друг искусен корисник, а горенаведените страници исто така може да Ви бидат од голема корист. Поздрав и успешно уредување.--Kiril Simeonovski (разговор) 16:45, 24 октомври 2010 (CEST)[одговори]

Здраво Trendafilka и добредојдовте на Википедија на македонски јазик. Ги почитувам вашите придонеси, но мора да ве напоменам дека е непотребно по секоја создадена статија да оставате свој потпис. Освен тоа, убаво би било доколку спроведувате правилна категоризација на статиите кои ги пишувате, како и додавање на интервиќи (статија за која пишуваш да ја има и на другите јазични изданија). Доколку ви треба некоја помош, слободно прашајте. Поздрав и пријатна работа--Тиверополник (разговор) 18:26, 24 октомври 2010 (CEST)[одговори]