Разговор со корисник:Sokoly

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Добре дојде!

Здраво, Sokoly, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде!

Здраво![уреди извор]

Здраво Огнен, гледам дека веќе си се регистрирал на Википедија. Во врска со твојата забелешка, бидејќи си нов на Википедија, ти предлагам прво да ги прочиташ горните начела и правила на Википедија. Во однос на името - на секоја статија, во горниот дел од екранот има различни алатки - уреди, разговор, историја. Кога ќе кликнеш на историја, таму се сместени имињата на учесниците кои учествувале во создавањето на статијата, а бидејќи Ти си ја создал статијата (конкретно, на пример, онаа за сивиот сокол), твоето име ќе биде прво на листата. Затоа не треба да се пишуваат имињата на конкретната статија, бидејќи тие стојат во историјата. Доколку имаш некои прашања поврзани со уредувањето на статиите или било што за Википедија, слободно пиши ми на мојата страница за разговор: тука. Поздрав и продолжи со уредување на одличните статии поврзани со соколарството! Boyan 14:06, 21 Април 2006 (UTC)

Добредојде и од мене![уреди извор]

Памтам дека Бојан пред некое време зборуваше за некој соколар што го познавам. Претпоставувам дека тоа си ти.

Епа ајде едно официјално добредојде и од мене како администратор :-) !

Јас лично многу се интересирам за соколарството и неизмерноми е драго што имаме еден соколар да ни пишува на тие теми. Јас сакав дури и некои статии да ги преведувам од англиски, ама се откажав бидејќи знам дека нема да ја погодам стручната терминологија при преводот, па затоа си реков ајде еден ден кога ќе дојде некој постручен од мене, нека работи статии. Искрено не очекував тоа да се случи така скоро, но ете - имаме и соколар! Се надевам дека веќе си запознаен со тоа како да поставуваш слики и објасненија под нив, како и разни други уреднички операции. За било какво прашање можеш слободно да ми се обратиш, јас сигурно ќе ти одговорам во рок од 12 часа, а обично и многу порано. Ова го кажувам заради тоа што другите немаат во моментов толку време, па јас сум моментално најактивниот уредник и администратор т.е. имам највеќе време за да ти помогнам. Поздрав и уште еднаш, драго ми е што те имаме. --Б. Јанкулоски 10:35, 26 Април 2006 (UTC)