Разговор со корисник:Pta345MK

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Добре дојде!

Здраво, Pta345MK, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде!--Ehrlich91 (разговор) 22:10, 22 септември 2020 (CEST)[одговори]

Уредник[уреди извор]

Здраво, ти доделив статус на уредник, со што твоите уредувања сега ќе бидат автоматски одобрувани. Продолжи и понатаму со добрата работа. Поздрав --Ehrlich91 (разговор) 11:09, 25 јануари 2021 (CET)[одговори]

Извори[уреди извор]

Здраво Pta345MK. Ќе ти препорачам еден совет. Кога наведуваш извори во статија, бриши го шаблонот кој стои на почетокот од статијата која ја уредуваш (без извори). Ти посакувам пријатна работа. Поздрав--Тиверополник (разговор) 21:31, 27 јануари 2021 (CET)[одговори]

Доделување на награда од 1lif1ref[уреди извор]

Здраво Pta345MK, ви пишувам во врска со освоеното второ место на уредувачкиот натпревар. Имено, како што си беше и наведено, за учеството во натпреварот следуваа награди, па така, наградата беше 5 илјади вредносен ваучер за вашето освоено второ место.

Мојата адреса е nikolamilosevski.wiki@gmail.com и таму можеме да разговараме во врска со предавањето на ваучерот. Поздрав, Dandarmkd (разговор) 12:45, 19 февруари 2021 (CET)[одговори]

Уредувачки натпревар „Диносауруси“[уреди извор]

Здраво, извини за доцнењето при оценувањето на статиите дел од уредувачкиот натпревар „Диносауруси“. Истите ќе бидат оценети во текот на неделава. Од 1 април ќе започне редовниот натпревар за Средна и Источна Европа, па сакав чисто да известам дека овој натпревар не е заборавен. --Ehrlich91 (разговор) 16:35, 30 март 2021 (CEST)[одговори]

Земи учество во СИЕ Пролет 2021[уреди извор]

Здраво, во периодот од 1 до 30 април ќе се одржува регионалниот уредувачки натпревар „СИЕ Пролет 2021“, во кој учествуваат заедници од цела Средна и Источна Европа, со цел создавање и подобрување на статии од сите тие заедници по однапред предложени списоци. Се разбира, дозволено е и пишување статии надвор од предложените списоци на заедниците. Обезбедени се награди за најдобрите тројца, како и за други категории. Прочитајте ја проектната страница за натпреварот и земете учество. Вклучи се и заедно да ја подобриме македонската Википедија.MediaWiki message delivery (разговор) 21:03, 3 април 2021 (CEST)[одговори]

Промени во статијата Локални избори 2021 - Скопје[уреди извор]

Здраво Pta345MK, сакам да те известам дека во статијата за претстојните локални избори во Скопје ги отстранив твоите промени во врска со кандидатурата на Александар Тортевски. Причините можеш да ги видиш на страницата за разговор, како и слободно да ги искоментираш. Поздрав и убав ден! :) --M4r51n (разговор) 15:57, 29 август 2021 (CEST)[одговори]

CEE Spring 2021 - Hall of Fame[уреди извор]

Hallo Pta345MK, danke fürs Mitmachen und Gratulation zum Platz in der meta:Wikimedia CEE Spring 2021/Hall of Fame! Für alle dort Gelisteten liegen Päckchen mit kleinen Anerkennungsgeschenken bereit. Wenn Du Deines erhalten möchtest sende mir bitte eine Adresse (an manfred.werneratwikimedia.at), an die wir es schicken können. Die Daten werden selbstverständlich streng vertraulich nur für diesen Zweck genutzt.

Thank you for your contributions and congratulation for your place in the meta:Wikimedia CEE Spring 2021/Hall of Fame! For all contributors listed there we have prepared parcels with some little gifts. If you like to receive yours please let me know an address where to send it. Of course the data will be kept confidential and only be used for this shipping.

Herzliche Grüße, Regards,
Manfred Werner (WMAT) (разговор) 13:42, 8 септември 2021 (CEST)[одговори]