Разговор со корисник:Mitreva

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Добре дојдовте!

Здраво, Mitreva, и добре дојдовте на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, погледајте ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата разговорна страница, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојдовте!--Тиверополник (разговор) 10:44, 29 јуни 2011 (CEST)

Во врска со Скопје[уреди извор]

Темата на дискусијата е можеби интересна, но сакам да ве известам дека Википедија не е форум, туку нешто сосема друго. Доколку сте заинтересирани за проектот Википедија, слободно можете да се запознаете. Доколку имате некакви прашања слободно можете да се обратите на мојата страна за разговор. Поздрав--Тиверополник (разговор) 10:40, 29 јуни 2011 (CEST)