Разговор со корисник:Martinn

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Добре дојде! Nuvola apps kuickshow.png

Здраво, Martinn, и добредојде на Википедија! Благодариме за Вашите придонеси. Се надеваме дека Ви се допадна местото и одлучивте да останете. Еве некои страници кои можат да Ви бидат од помош:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето и во тоа што сте википедијанец! Ве молам потпишувајте ги вашите пораки на страниците за разговор користејќи четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако ви треба помош, видете Портал/Помош, слободно обратете ми се мене, или поставете го прашањето на оваа страница и ставете {{помош}} пред прашањето. Повторно, добре дојде! --Р ашоAero-stub img.svg 13:19, 13 септември 2010 (CEST)Reply[одговори]

Плус имам уште една молба до Вас. Сликата која сте ја подигнале на Commons за Длабока Река, ја ставиле за бришење бидејќи ја немате лиценцирано. Доколку е Ваше дело Ве молам во секцијата Permission= или во == Licensing == ставете во овој шаблон (ископирајте го вака како што го гледате): {{self|cc-by-sa-3.0|GFDL}} и избришете го овој шаблон: {{no license|month=September|day=13|year=2010}}. Ако го направите тоа ќе имаме уште побогата ризница со македонски слики. Поздрав и многу го ценам Вашиот придонес на википедија на македонски јазик.--Р ашоAero-stub img.svg 13:19, 13 септември 2010 (CEST)Reply[одговори]
ок, фала ти и јас го видов тоа со сликата, па не можев да се снајдам како да го избришам... мислам дека е сеага ок Martinn (разговор)(разговор) 13:43, 13 септември 2010 (CEST)Reply[одговори]
Е да, сега видов. Одлично е. --Р ашоAero-stub img.svg 13:48, 13 септември 2010 (CEST)Reply[одговори]

Нистрово[уреди извор]

...и во него работат џамија и црква. Некако не ми одеше реченицата...--Тиверополник (разговор) 17:11, 14 септември 2010 (CEST)Reply[одговори]

Лидери по година[уреди извор]

Здраво. Со создавањето на ВикиПроектот Години, започна иницијативата за пополнување на статиите за години на Википедија на македнски јазик. Првата активност е пополнување на списоците за лидери на држави по години. Доколку сте заинтересирани да помогнете во извршувањето на оваа задача, може да се пријавите на страницата наменета за оваа активност, на која и може да дадете свој коментар. Поздрав.--Kiril Simeonovski (разговор) 01:22, 12 октомври 2010 (CEST)Reply[одговори]