Разговор со корисник:Ludwigzhou

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Добре дојдовте!

Здраво, Ludwigzhou, и добре дојдовте на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, погледајте ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата разговорна страница, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојдовте! --Brest-bot (разговор) 19:23, 30 декември 2011 (CET)

Content[уреди извор]

I am extremely glad to know that. I have been myself involved with studying China for most of my life (since a child) and I have found it fascinating in many ways. It is very endearing to see that someone thinks the same for our ancient country too. I am going to consult with colleagues to see what content would be a priority to be translated. I will gladly help you in the process. --Б. Јанкулоски (разговор) 20:30, 29 јули 2014 (CEST)