Разговор со корисник:KisoiMatsudaira

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Почетен курс за ВикипедијаKisoiMatsudaira, добредојдовте на Википедија на македонски јазик, слободна on-line енциклопедија започната во август 2003 година!

Ве повикуваме на заедничка соработка при создавањето на нови енциклопедиски содржини и подобрување на постоечките 106.691 статии.


Еве неколку страници кои може да ви бидат од помош:


Своите придонеси во статиите не ги потпишувајте, додека коментарите на соодветните страници за разговор, корисничките страници и селската чешма Ве молиме да ги потпишувате на тој начин што ќе притиснете на копчето Button sig.png од лентата со алати или ако напишете 4 тилди (~~~~).

Сопствената корисничка страница (Корисник:KisoiMatsudaira) можете да ја уредувате по сопствена желба во согласност со правилата за уредување на корисничките страници.


Ве молиме не вметнувајте заштитени материјали без дозвола од нивниот сопственик!

Не копирајте содржини од други веб страници ако немате добиено изрична согласност за тоа. Ако имате добиено согласност, напишете го тоа на страницата за разговор или едноставно додадете го тоа овде. Но задолжително, прво тоа направете го, а потоа започнете со вметнување на преземените содржини.

Ве молиме, имајте во предвид дека сите придонеси на Википедија се смета дека се објавени под ГНУ-овата Лиценца за слободна документација.


If you are not able to speak, understand or write Macedonian, please visit our Village Pump for non-Macedonian speakers if you have any suggestions or comments.


Поздрав, Kiril Simeonovski, 16:14, среда, 15 јули 2020

Добредојде[уреди извор]

Здраво. Погледнав некои од Вашите уредувања и на вистина сакам да Ви се заблагодарам, пред сè, што решивте да издвоите дел од Вашето време за да придонесувате во развојот на овој проект. Доколку имате некои прашања слободно прашајте ме, а ако сакате да уредувате некои статии, а не знаете од како, тогаш би Ви препорачал да прочитате дел од горенаведените статии, кои Ви ги препорачавме. Сепак, за ова можам исто така да Ви помогнам, ља доколку не знаете од која статија да запшочнете да уредувате, можам да Ви подготвам шаблон со статии од која било тема. Поздрав и успешно уредување.--Kiril Simeonovski (разговор) 22:36, 3 септември 2009 (UTC)