Разговор со корисник:Kiko105

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Добредојде! Nuvola apps kuickshow.png

Здраво, Kiko105, и добредојде на Википедија! Се надеваме дека Ви се допадна местото и одлучивте да останете. Еве некои страници кои можат да Ви бидат од помош:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето и во тоа што сте википедијанец! Ве молам потпишувајте ги вашите пораки на страниците за разговор користејќи четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако ви треба помош, видете Портал/Помош, или поставете го прашањето на оваа страница и ставете {{помош}} пред прашањето. Повторно, добредојде!

Welcome! Nuvola apps kuickshow.png

Hello, and welcome to Wikipedia! We hope that you like this encyclopaedia and that you have decided to be part of it. Here are few articles that may help you if you want to edit here:

We hope that you will enjoy editing here and that you will become a Wikipedian! Please, sign your name when you write your messages on the talk pages by using four tildes (~~~~); this automatically will add your name and the date when the message has been written. If you need any further help, see the Portal/Help, or ask question on this talk page and put the template {{помош}} before the question. Again, welcome! --Kiril Simeonovski (разговор) 17:36, 22 февруари 2009 (UTC)

Zdravo Kiko[уреди извор]

Баш ни е мило што пишуваш на македонскава Википедија но морав да ти ја избришам последната статија за град бидејќи ти избриша сè што имаше во неа. Така на пример, од старата статија за град ги избриша јазиците, категориите и никулецот. Имено, ако веќе има статија на Википедија а ти сакаш да го измениш, тоа направи го само на текстот што треба да се измени а не да ги избришеш јазиците, категориите и никулецот. Слободно додади текст на статијата но не бриши ги овие важни ситници. И уште нешто. Кога правиш нови статии, побарај ја истата таа статија на англиски јазик на англиската Википедија и копирај ги јазиците што се напишани за таа статија. Тие јазици се наоѓаат на дното од статијата кога ја уредуваш и залепи ги на македонската статија. Македонски јазик да ставиш на англиската Википедија може да го направиш на следниот начин: [[mk: име на статија]]. Тоа е тоа и првиот збор на статијата треба да биде заделбелен а тоа ќе го направиш ако го обележиш и ако стиснеш на копчето B во алатникот за пишување кога уредуваш. Пријатна работа, продолжи со исто темпо и поздрав,--MacedonianBoy 21:27, 25 февруари 2009 (UTC)