Разговор со корисник:Katerina Ivanova 00

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

Добре дојде!

Здраво, Katerina Ivanova 00, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде!--Ehrlich91 (разговор) 10:28, 27 септември 2018 (CEST)Одговори[одговори]

Наводи[уреди извор]

Здраво, кога ставаш наводи (бројките одма после текст или точка–запирка), ставај ги споено до текстот. Во секоја твоја статија се одвоени, што е погрешно. Исто така, прво доаѓа точка, па после наводи. Поздрав. :) П.С. Не „референци“ туку „наводи“. Andrew012p (разговор) 00:15, 5 декември 2021 (CET)Одговори[одговори]

You have been a medical translators within Wikipedia. We have recently relaunched our efforts and invite you to join the new process. Let me know if you have questions. Best Doc James (talk · contribs · email) 12:34, 6 August 2023 (UTC)