Разговор со корисник:Jtasevski123

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

Добре дојде!

Здраво, Jtasevski123, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде!--Ehrlich91 (разговор) 16:09, 9 декември 2017 (CET)Одговори[одговори]

Опомена[уреди извор]

Постоеше причина зашто е избришана претходната статија, како и новата статија која си почнал да ја пишуваш денес. Статиите немаат никаков стил, преполни со граматички и правописни грешки, немаат внатрешни врски, некаков превод кој на ништо не личи, со што не ги задоволуваат ниту најосновните стандарди за статија. Најпрвин посвети внимание да прочиташ како се уредува на Википедија, потоа испробувај во твојот кориснички простор статии, вежбај пред да поставиш статија. --Ehrlich91 (разговор) 16:09, 9 декември 2017 (CET)Одговори[одговори]

Полски статии[уреди извор]

Здраво, твоите статии за полските села, општини, градови, немаат никаков ред и јас најдобронамерно те замолувам најпрвин да ги средиш сите претходни статии, а не да создаваш нови, кои не личат на ништо, немаат никаков стил, не се правилно транскрибирани. Поздрав --Ehrlich91 (разговор) 22:29, 9 декември 2018 (CET)Одговори[одговори]

Како пример може да ги земеш Леонќин, како треба да биде уредена една статија, додека транскрипцијата на полски ја има достапна на оваа статија.--Ehrlich91 (разговор) 17:47, 10 декември 2018 (CET)Одговори[одговори]