Разговор со корисник:I18n

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

#REDIRECTtestwiki:user talk:I18n
This page is a soft redirect.

Redirectltr.png
user talk:לערי ריינהארט aka "Gangleri"
Redirectltr.png
testwiki:user talk:לערי ריינהארט aka "Gangleri"


SITENAME: Википедија · language: mk: македонски ·  Macedonian · Mazedonisch · macedonio · macédonien · macedone · македонский · 马其顿语 · المقدونية · מקדונית · मकदूनियाई · makedona · #footer
local curent version: 1.37.0-wmf.16 (cbd846f) · versions at b: · c: · d: · d2: · m: · mw: · n: · q: · s: · t: · t2: · v: · voy: · w: · wikt: · w:en: · m:special:sitematrix#mk · template:Wikivar · m:
mediawiki:Sidebar македонски ·  Macedonian · Mazedonisch · macedonio · macédonien · macedone · македонский · 马其顿语 · المقدونية · מקדונית · मकदूनियाई · makedona
your local preferences · Einstellungen · Preferencias · Préférences · Preferenze · Настройки · 设置 · تفضيلات · העדפות · मेरी वरीयताएँ · Preferoj
user / ‎Корисник‎: ‎I18n · rights · all subpages T · ‎/common.css · /common.js · /previous user page · archives archived talks · b: · c: · d: · d2: · m: · mw: · n: · q: · s: · t: · t2: · v: · voy: · w: · wikt: · w:en: · w: · :en:
 local WLH‎ · local RC‎ · local logs‎ · local watchlist‎  edit‎ · local ontributions‎ · local mediawiki:Common.css · local mediawiki:Common.js · local mediawiki:Gadgets-definition · local notifications
m:…/global.css · m:…/global.js · global account information · global user contributions
PAGEID: 1142187 · links here · purge ↺ · section=0 · REVISIONID: 3415225 · permanent link · (layout: 2015-09-17…b LTR RTL short)‎
testing and validation links: BiDi issues · gadget issues · #related languages / #related dialects · /local notes

Welcome‎ I18n to Википедија![уреди извор]

I18n (разговор) 20:41, 1 септември 2015 (CEST)
I18n (разговор) 22:01, 18 септември 2015 (CEST)

Welcome![уреди извор]

Добре дојде!

Здраво, I18n, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде!

I18n (разговор) 20:41, 1 септември 2015 (CEST)