Разговор со корисник:Filipmkd1

  Од Википедија — слободната енциклопедија

  Добре дојде!

  Здраво, Filipmkd1, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

  Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде! --Kolega2357-Bot (разговор) 03:27, 11 декември 2012 (CET)Одговори[одговори]

  Ангел Дарк[уреди извор]

  Филип, ако си во можност, постави инфокутија и за Дарк, чинам дека нема. Позз.--Вик Ретлхед (разговор) 20:01, 11 јануари 2013 (CET)Одговори[одговори]

  Во ред, ќе ја внесам инфокутијата и таму. Се надевам дека не кршам некое правило со пишување на статија од оваа област. Само да информирам дека оваа, не е креирана од мене.Filipmkd1 (разговор) 21:23, 11 јануари 2013 (CET)Одговори[одговори]
  Не, никако, штом има вакви статии и на другите јазици, зошто да нема и на нашата Вики. Новите страници ќе ги погледам и ќе поправам ако има некои грешки. Се гледаме.--Вик Ретлхед (разговор) 21:33, 11 јануари 2013 (CET)Одговори[одговори]

  Конкурс за фотографија[уреди извор]

  Здраво Филип, дали ќе сакаш да пишеш свое мислење (ти се чини корисно или не) околу конкурсот за фотографија на споменици во Македонија. На селска чешма ја отворив темата - линк. Поздрав --Виолетова (разговор) 15:43, 2 август 2013 (CEST)Одговори[одговори]