Разговор со корисник:Filipdimitrovski

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Добредојде! Nuvola apps kuickshow.png

Здраво, Filipdimitrovski, и добредојде на Википедија! Се надеваме дека Ви се допадна местото и одлучивте да останете. Еве некои страници кои можат да Ви бидат од помош:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето и во тоа што сте википедијанец! Ве молам потпишувајте ги вашите пораки на страниците за разговор користејќи четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако ви треба помош, оставете порака на Селската чешма, слободно обратете ми се мене, или поставете го прашањето на оваа страница и ставете {{помош}} пред прашањето. Повторно, добредојде! --Brainmachine (разговор) 14:34, 19 јули 2012 (CEST)Одговори[одговори]

Во врска со предлогот...[уреди извор]

Здраво, Филип! Предлогот што го даде прво на страницата за разговор на Главната страница, а потоа на Огласната табла за администратори, ќе го преместам на Селската чешма, централната страница за дискусија, оти чинам дека треба да го видат повеќе луѓе, не само администраторите. Поздрав :) --Brainmachine (разговор) 14:39, 19 јули 2012 (CEST)Одговори[одговори]

ПС: Еве го — Википедија:Селска чешма#Предлог --Brainmachine (разговор) 14:42, 19 јули 2012 (CEST)Одговори[одговори]

Google Play[уреди извор]

Ќе да не сум јас :) --Никола Стоіаноски 17:13, 19 јули 2012 (CEST)Одговори[одговори]

За корисничката страница[уреди извор]

Браво :) Нема потреба да ја бришам, оти таа е во твојот кориснички простор, па тука можеш слободно да си пишуваш. И јас кога почнав да се занимавам со Википедија, повеќе внимание посветував на корисничката страница отколку на статиите :)

Инаку, ако сакаш да направиш врска до некоја страница, само стави го насловот на страницата меѓу две средни загради. Така, наместо да копираш URL до твојата корисничка страница, само пиши [[Корисник:Filipdimitrovski]] и тоа ќе создаде Корисник:Filipdimitrovski.

Јубилејна статија[уреди извор]

Здраво. Известување дека во тек е гласањето за избор на јубилејна статија. Поздрав.--Kiril Simeonovski (разговор) 14:33, 20 јули 2012 (CEST)Одговори[одговори]