Разговор со корисник:Draganmkd

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Добре дојдовте!

Здраво, Draganmkd, и добре дојдовте на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, погледајте ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата разговорна страница, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојдовте! --Brest-bot (разговор) 15:37, 26 декември 2011 (CET)Одговори[одговори]

Златна тегла ајвар за Вас![уреди извор]

Zlatnategla.jpg Секоја чест за одличните придонеси поврзани со фудбалот.:) Kiril Simeonovski (разговор) 00:30, 24 април 2012 (CEST)Одговори[одговори]
Што се однесува до правилната транскрипција на имињата на странските фудбалери, имате целосна подршка од мене во таа работа. Досега, неколку пати било расправано тоа и донесен е заклучок дека странските имиња се предаваат во зависност од јазиците на потекло на спортистите. Поздрав.--Kiril Simeonovski (разговор) 00:56, 24 април 2012 (CEST)Одговори[одговори]