Разговор со корисник:Diamond~mkwiki

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

If you want to contact me, see my user page.

Добре дојде!

Здраво, Diamond~mkwiki, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде!

καλώς ήρθες, ελπίζω πως δεν θα κάνεις προβλήματα, όπως έχουν κάνει πολλοί άλλοι Έλληνες εδώ... Inverted Pentagram.svg guitardemon666 Inverted Pentagram.svg муабет Inverted Pentagram.svg guitardemon666 Inverted Pentagram.svg

Вашата сметка ќе биде преименувана[уреди извор]

04:43, 18 март 2015 (CET)

Направено е преименување[уреди извор]

22:47, 21 април 2015 (CEST)