Разговор со корисник:Dialetheia

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Добре дојде!

Здраво, Dialetheia, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде!--Ehrlich91 (разговор) 21:53, 24 февруари 2019 (CET)[одговори]

Статија за катедра на Филолошки[уреди извор]

Здраво, те следам дека имаш добри уредувања изминатиов период. Сепак, морам да реагирам на твојата најнова статија за катедрата за општа и компаративна книжевност од Филолошкиот факултет во Скопје. Сите факултети имаат свои катедри, но истите може да бидат опишани во рамки на статијата за Филолошкиот факултет, наместо да се создава посебна страница за тоа. Поради тоа, предложувам истиот уреден текст да го го пренесеш таму, а оваа статија да биде избришана. Поздрав --Ehrlich91 (разговор) 21:55, 24 февруари 2019 (CET)[одговори]