Прејди на содржината

Разговор со корисник:Darko gavro

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

Добредојде!

Здраво, Darko gavro, и добредојде на Википедија! Благодариме за Вашите придонеси. Се надеваме дека Ви се допадна местото и одлучивте да останете. Еве некои страници кои можат да Ви бидат од помош:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето и во тоа што сте википедијанец! Ве молам потпишувајте ги вашите пораки на страниците за разговор користејќи четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако ви треба помош, видете Портал/Помош, слободно обратете ми се мене, или поставете го прашањето на оваа страница и ставете {{помош}} пред прашањето. Повторно, добредојде! -- MacedonianBoy  Oui? 12:10, 16 јануари 2009 (UTC)

За Тетово во антиката

[уреди извор]

Здраво, гледам дека додадовте доста материјал во статијата за Тетово. Би Ве замолил само да го малку попрецизно определите изворот на материјалот (Тетовски Древности - Дарко Гавровски), поточно како е регистрирана книгата:

  • Полниот наслов (ако е само Тетовски древности, ок, ако е различно - наведете);
  • Издавачот, местото и годината на издавање;
  • ISBN бројот (обично се наоѓа на почетните или крајните страници на книгата).

Бидејќи Википедија е енциклопедија која секој може да ја уредува, важно е нејзините информации да бидат проверливи и е корисно за читателите попрецизно да го наведеме изворот на материјалот. Можете да ми одговорите овде или на мојата страница за разговор; ако Ви треба помош - исто така обратете ми се. Поздрав, Brainmachinewtf? 18:02, 16 јануари 2009 (UTC)

Вики средба

[уреди извор]

Гавро, па земи некој примерок од Тетовски древности. --Р ашо 10:53, 1 јули 2009 (UTC)

Избрана

[уреди извор]

Здраво Darko gavro. Сакам да ве известам дека статијата која ја номиниравте за избрана е избришена. Доколку имате потреба од помош, ве молам погледнете Википедија:Критериуми за избрана статија и Википедија:Кандидати за избрана статија. Доколку имате потреба од било каква помош слободно обратете ми се мене, или на некој друг поискусен уредувач или администратор. Поздрав и пријатна работа--Тиверополник (разговор) 18:06, 28 декември 2010 (CET)[одговори]