Разговор со корисник:DanielZdraveski

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Добре дојде!

Здраво, DanielZdraveski, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде! --Kolega2357-Bot (разговор) 12:48, 3 април 2013 (CEST)

Алпски зајак[уреди извор]

Даниел, јас сум професорка од ГУЦ и гледам дека и вие сте се зафатиле со една област од Википедија, како и ние. Ги ѕирнав твоите статии, и во принцип се добри, ама, жално е на Википедија, со толку фотографии на располагање - ти да претставуваш животни без да се види слика. Некој може да ти ги досредува, некогаш, ама зошто ти самиот да не ја ставаш на почетокот таксокутијата? Не е воопшто тешко. Јас ти ја ставив кај Алпски зајак, таа можеш да ја ископираш од англиската верзија (на edit), а само некои работи треба да се преведат. Види како е направено, па ти направи исто така и за другите животни. Инаку, браво, супер ти оди! Guc zc (разговор) 02:24, 24 април 2013 (CEST)

Најактивен ученик[уреди извор]

Комисијата за избор додели трета награда за вашата активност во категоријата „најактивен ученик“ во текот на учебната 2012/2013 година. Повеќе информации Википедија:Во вашето училиште#Избор на најактивни.--brest (разговор) 15:01, 23 август 2013 (CEST)