Разговор со корисник:D6 category bot

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Bot to create Birth and death year categories as on en:Category:Births by year and en:Category:Deaths by year

For details, see en:User_talk:D6#A_request and Википедија:Портал/Други_јазици/Архива_1#Request bot flag for User:D6 category bot

Започнете разговор со D6 category bot

Започни разговор