Разговор со корисник:Chorba

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Добре дојде!

Здраво, Chorba, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на страниците за разговор со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде!

Добредојде[уреди извор]

Здраво Chorba. Најпрво браво за трудот вложен во статијата за Мајлс Дејвис. Моментално се ретки волку содржајните статии на македонската википедија за музичари и затоа е од особено значење твоето уредување. Јас додадов инфокутија со основните податоци, стилистички ја уредив статијата и поправив ситни грешки на почетокот. Моите промени можеш да ги провериш овде и подолу во статијата да ја воочиш разликата. Со уште малку средување и додавање на изворите оваа статија со задоволство би ја предложил да биде изгласана за избрана статија на мак. википедија. Доколку ти треба помош при уредувањето слободно контактирај ме на мојата страна за разговор. И уште еднаш - секоја чест за уредувањето. Kekev (разговор) 13:49, 24 август 2012 (CEST)