Разговор со корисник:AmphBot

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија
Attention yellow.svg Don't edit this page!
This is a talk page of a robot. It don't can talk and won't answer you.
Please write to its operator at Russian Wikipedia instead.

Викисредба, 20 јуни[уреди извор]

AmphBot, вашите придонеси помогнаа да се подобри Википедија на македонски јазик. Ве информираме дека во сабота, 20 јуни, ќе се одржи викисредба на која е добредојдено вашето присуство. За повеќе детали околу терминот, локацијата и начинот на пријавување на викисредбата погледнете тука. Поздрав. --Brest-bot (разговор) 23:08, 15 јуни 2009 (UTC)