Разговор со корисник:AXSONNN

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Добре дојде!

Здраво, AXSONNN, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде! Бојан имаш за кажување? 16:00, 7 октомври 2013 (CEST)Одговори[одговори]

Совет[уреди извор]

Здраво и од мене. Секоја чест за трудот на уредување статии од областа на ракометот. Само имам неколку совети при уредување, односно внесувај категории на крајот на статијата при самото создавање на статиите, вметнувај внатрешни врски во самата статија, односно создавај врски до други страници на Википедија. Види ги последните промени што ги направив по тебе кај Немања Прибак. Исто така и многу важно не внесувај и подигај слики на Ризницата, кои не се твои дела. Верувај ми се знае дека не се твои сопствени дела, а такви 99% од сликите кои ги подигна, кои за неполна недела беа избришани, како што е и правилото. Доколку нема слика за ракометарот/ракометарката, тогаш не е никаков проблем. Скоро сите слики од интернет не можеш да ги подигнеш, па така освен ако не си го сликал ти, тогаш не подигај ништо. Поздрав --Ehrlich91 (разговор) 22:25, 22 декември 2013 (CET)Одговори[одговори]