Разговор со корисник:A.Savin

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

Добре дојде!

Здраво, A.Savin, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде! --Kolega2357-Bot (разговор) 02:58, 11 декември 2012 (CET)Одговори[одговори]

Меѓународен ден на бегалците 2022[уреди извор]

Почитувани,

Здружението „Споделено знаење“, кое се занимава со умножување на статиите на Википедија на македонски јазик, Ве известува и ве поканува на наградна уредувачка седмица на темата „Бегалци“. Натпреварот е почнат од 20 јуни и ќе трае до 26 јуни.

Наградите се во облик на ваучер од технички производи при што првата награда е ваучер во вредност од 4 илјади денари, второто место вреди 3 илјади денари, третото 2 илјади денари.

Главната страница на натпреварот каде се наведува како се учествува, евидентира, информации за наградите и останато. Доколку имате прашање, слободно можете да ми се обратите на мејл.

Со почит, Dandarmkd (разговор) 13:07, 21 јуни 2022 (CEST)Одговори[одговори]