Разговор со корисник:77.29.29.80

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Уредување[уреди извор]

Здраво, зашто уредуваш од ИП-адреса, а не направиш корисничка сметка. Твоите уредувања се корисни и навистина придонесуваат за подигнување на квалитетот на самата Википедија. Со корисничка сметка ние можеме да ти доделиме статус на „автопотврден“ корисник и со тоа твоите уредувања автоматски ќе се прифаќаат, а не како досега да се собираат по стотина уредувања за проверка, кои бараат време од страна на администраторите. Те молам да размислиш на оваа тема, бидејќи корисничка сметка е анонимна на истиот начин како ИП-адресата, ако не и повеќе. --Ehrlich91 (разговор) 19:40, 5 декември 2020 (CET)[одговори]