Разговор со корисник:62.162.164.157

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Здраво, Сите придонеси на Википедија се добредојдени. Затоа те повикувам да се обидеш да напишеш нешто ново и конструктивно на вашата заедничка Википедија. Инаку, тоа што го правиш денес се нарекува ванзализам и не се толерира.

Забележувам дека веќе знаеш како се уредува, па затоа те замолувам наместо да ги бришеш страниците и во нив да додаваш непристојни работи, обиди се да напишеш нешто конструктивно. Сигурно има некоја област за која може да напишеш нешто ново и убаво или да прошириш некоја статија. Доколку продолжиш да си „играш“ со содржините на Википедија за жал ќе мора да трошиме време наместо на пишување на нови содржини, на бришење на твоите непристојности.

Ти посакувам пријатна забава Википедија и ти посакувам овде да стекнеш многу пријатели.

Поздрав,

--Wikimk (разговор) 13:03, 28 април 2011 (CEST)

Поема Скендербег[уреди извор]

Здраво. Ако сакаш ај среди ја статијата за поемата Скендербег, модифицирај го текстот зошто тој е копиран од други страници и не смее да стои така. Едноставно препиши го вид на парафразирање и наведи извори. Позз--Никола Стоіаноски 14:57, 6 мај 2011 (CEST)