Разговор со корисник:185.86.237.44

  Од Википедија — слободната енциклопедија

  Добре дојде!

  Здраво, 185.86.237.44, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

  Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде!--Retrohead (разговор) 13:24, 29 април 2017 (CEST)Одговори[одговори]

  Април 2017[уреди извор]

  Престанете со пореметување на содржините. Направените уредувања (тоа што сте го внеле) и така не се појавуваат пред да ги одобри администратор или проверувач. Затоа препорачувам да не си го трошите напусто времето на уредувања од овој вид. Ако продолжите да вандализирате Википедија како што направивте на страницата „Собрание на Република Македонија“ ќе бидете блокирани и нема да можете да уредувате.--Retrohead (разговор) 13:24, 29 април 2017 (CEST)Одговори[одговори]