Разговор со корисник:Биляна

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Здраво Билјана, книгата „Македонски народни носии“ од Георги Здравев ја имам дома и во најскоро време ќе ги пресликам сите слики од таму. Инаку книгата е во издание на Матица и може да се купи во салонот на Матица во Скопје по цена од 1800 денари (што е многу скапо), а јас ја имам добиено како подарок. Можно е да ја имаат во Македонскиот културен центар во Софија, доколку не ја отстраниле до сега поради личниот став на сегашната директорка во однос на македонскиот национален идентитет. Поздрав - МАКЕДОНЦИ ЗАСЕКОГАШ! 18:18, 8 октомври 2007 (UTC)


За Александар Матковски[уреди извор]

Здраво! За жал, освен „Грбовите на Македонија“ во моментов немам ништо друго од Матковски. „Македонскиот полк во Украина“ сигурно ја има низ книжарниците во Македонија, ако ја најдам ќе пробам да контактирам и да ти ја пратам некако...Ако не ти е тешко дај ми го имејлот. Мојот е damjanmk@hotmail.com Сѐ најубаво Дамјан Македонски 21:17, 17 јануари 2008 (UTC)