Разговор за предлошка:Инфокутија јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

За шаблонов[уреди извор]

Шаблонов мора да се остави каков што си е, бидејќи во речиси сите статии кодовите се на англиски, и новиот шаблон не функционира. Овој со англиски код е 100% функционален и точен - со новиот и така не добиваме ништо ново. --Б. Јанкулоскиразговор 06:09, 14 октомври 2007 (UTC)