Разговор за предлошка:Инфокутија за јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Шаблон:Infobox Language[уреди извор]

Моментално имаме два исти шаблона. Бидејќи и со двата сум работел, тој со англиско име е 100% пофункционален од овој со македонски назив бидејќи полесно се работи со првиот. Со македонскиов параметрите во статијата треба да се прведуваат и одзема време, а со првиот не треба туку само треба да се преведат информациите во истиот. Сметам овој со МК име да се пренасочи во тој со ЕН име. --Никола Стоіаноски 16:10, 13 септември 2010 (CEST)