Прејди на содржината

Разговор за предлошка:Елементарна аритметика

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

Изглед[уреди извор]

Овој шаблон мора да изгледа вака, не само затоа што половина од знаците се немакедонски, туку и бидејќи изгледа премногу детски и несериозно (а и несразмерно) за една општа енциклопедија како Википедија. --Б. Јанкулоски (разговор) 01:49, 8 декември 2011 (CET)[одговори]