Разговор за предлошка:Византиски владетели

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Колку што помнењето ме служи единствен велики цар на Источното Римско царство е Константин I Велики. Мислам дека Велики треба да се тргне од Теодосиј.

А што мислиш е подобро - Комнин или Комнен ?--Ajax (разговор) 23:29, 26 февруари 2009 (UTC)