Разговор за категорија:Чуки

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Што е тоа „чука“? --Brainmachinewtf? 16:30, 17 март 2009 (UTC)

Многу лаички ќе го кажам, но мислам дека е нешто како врв? Има на Баба многу чуки, една од нив е Орлова Чука, но сум чул и за други. Планинарите веројатно знаат подобро, но сигурно има. Дали е стара форма на зборот врв не знам, ако е ќе треба да се пренасочи во категорија врвови. -{админинстратор}- Ambox question.svg гитардемон 16:39, 17 март 2009 (UTC)
BrainMachine, се пак Категорија:Чуки во Република Македонија не сум jа создал/створил jас (создал/створил сум само Категорија:Чуки во Бугарија), треба да се праша Brest. Колку до мене, jас си го знам ово слово, и на српски е истото, на бугарски е чукáр. Потребител:Bogorm (разговор) 16:48, 17 март 2009 (UTC)