Разговор за категорија:Статии за викифицирање

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Помагајте со чистење на категоријава, да нема ниту една статија за викифицирање :) PLS. Поздрав--MacedonianBoy 17:23, 18 април 2009 (UTC)

Што треба да се направи со тие статии? п.с. Нешто сте менувале додека ме немаше, па мислев да средувам несредени статии, ама не ги најдов...--Виолетова (разговор) 17:26, 18 април 2009 (UTC)
Статиите треба да се викифицираат, оваа категорија содржи статии кои не се викифицирани. Има 170 статии од кои поголем број се големи статии. --MacedonianBoy 17:28, 18 април 2009 (UTC)
ПС: Јас ги средив сите статии и категории без категорија, сега треба оваа да се среди па ни преостанува од поглавните работи да се средат статиите со шаблон Внимание.
Чек сега, ја ѕирнав Египет - вики врски има, категории - има, сè си има... Што да ѝ правам на статијата? п.с. јас изгледа не знам што е `викифицирање`... --Виолетова (разговор) 17:32, 18 април 2009 (UTC)
Викифицирање е ставање на овие загради [[ ]] на зборови за да станат внатрешни врски до одредена статија на Википедија. Е проблемот на некои статии е тоа што корисниците кои ставале шаблон за викифицирање не виделе дека на статијата не и е потребен таков зафат, односно во таков случај избриши го шаблонот за викифицирање ако сметаш дека нема потреба од викифицирање. Таков случај беше и со статијата за Хрватска. Поздрав--MacedonianBoy 17:35, 18 април 2009 (UTC)
Тоа и јас си мислев, ама прва ми се отвори Египет и како видов дека сè си има, се збунив... ОК, ќе средувам и јас таму. Поздрав --Виолетова (разговор) 17:42, 18 април 2009 (UTC)
ОК, поздрав и фала за помошта зошто не сакам да ја видам таа категорија полна :) Поз--MacedonianBoy 17:43, 18 април 2009 (UTC)