Разговор за категорија:Македонски диригенти

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Подредување на статии во категорија[уреди извор]

Дали некој од администраторите знае како се врши подредувањето на статиите во категориите, т.е. зошто азбучнито ред е измешан? Имено, статии се подредени правилно, според презимето, но други се подредени според името, што е неправилно. На пример, Бисера Чадловска е ставена под буквата Б, а треба под Ч. Ова не е единствен случај, туку сум го забележал и во другите категории. ГП (разговор) 11:03, 26 јуни 2019 (CEST)[одговори]