Разговор за Портал:Регион Македонија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
WikiProject Macedonia Logo mk.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Македонија, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за Македонија. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектната екипа.

Скриени секции[уреди извор]

Во порталот има скриени секции и тие се: Портал:Регион Македонија/Македонија за време на Византиското царство, Портал:Регион Македонија/Македонија за време на Отоманското царство, Портал:Регион Македонија/Македонија за време на балканските војни, Портал:Регион Македонија/Македонија за време на првата светска војна, Портал:Регион Македонија/Македонија помеѓу двете светски војни и Портал:Регион Македонија/Македонија за време на втората светска војна. Овие не се отворени и поради тоа беа скриени за да не се појавуваат на порталот. Ако некој изрази желба да ги отвори, тогаш покрај отворањето нека ги избрише кодовите за криење на текст, односно овие: <!-- -->. --Никола Стоіаноски 13:48, 19 јануари 2011 (CET)

знаме[уреди извор]

Каде е македонското знаме во овој напис? Politis (разговор) 23:33, 21 септември 2011 (CEST)