Разговор за Википедија:Уредувачки натпревари

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Формула за Четврта Димензија[уреди извор]

Да ја наречиме првата димензија „Должина“ и втората димензија „Ширина“ и ако третата димензија ја наречиме „Висина“. Мултиплирај ги првите три димензии еден со друг и резултатот ке биди „Вкупна Површина“ да се наречи за кавгата четврата димензија.

Со здравије да ве најдам.

Благоја !

Lord Blagoja Eleninovski (разговор) 00:46, 29 декември 2018 (CET)