Разговор за Википедија:Потпис

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

--Македон Македонски (разговор) 22:15, 1 јуни 2020 (CEST)--Македон Македонски (разговор) 22:15, 1 јуни 2020 (CEST)--Македон Македонски (разговор) 22:15, 1 јуни 2020 (CEST)Одговори[одговори]

Вашите скорешни уредувања[уреди извор]

Здраво. Во случај да не сте знаеле, кога оставате пораки на страници за разговор и други страници каде што се отворени дискусии, секогаш треба да ги потпишувате вашите пораки, со внесување на четири тилди ( ~~~~ ) на крајот од вашиот коментар. Ако не можете да внесувате тилди со вашата тастатура, кликнете на копчето за потпишување Signature icon.png што се наоѓа над прозорецот за уредување. Тоа автоматски ќе внесе потпис со вашето име и времето на испраќање на вашата порака. Овие податоци се корисни бидејќи другите уредувачи ќе можат да видат кој што рекол, и кога. Благодарам! --Prof.Jovica (разговор) 20:48, 12 февруари 2012 (CET)Одговори[одговори]