Разговор за Википедија:Викимедија СИЕ Пролет 2021

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

Украина[уреди извор]

Здраво!

Извинете за грешките на мојот македонски, ве молиме да се корегираат :)

Украинската заедница ги подготви списоците за нови статии за СИЕ Пролет. Нашата нова листа од 100 статии можете да ја најдете овде: m:Wikimedia CEE Spring 2021/Structure/Ukraine (сите предлози се нови во споредба со минатата година!) Во прилог, направивме две списоци со празнини специјално за македонската Википедија:

Ве молиме, помогнете ни да ја направиме оваа кампања успешна, креирајте и подобри статии за Украина на вашето вики! — NickK (разговор) 20:19, 10 април 2021 (CEST)[одговори]