Разговор за Википедија:ВикиПроект Јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Секоја предлог, сугестија или коментар за ВикиПроектот Јазик ве молиме оставете го тука. Ви благодарам --MacedonianBoy 23:45, 1 август 2008 (UTC)

Иницијатива[уреди извор]

Иницијатива
Wikipedia-logo-20,000.png          Здраво, ВикиПроект Јазик!
Како што веќе можете да видите, се приближуваме кон бројот 20 000 статии и како резултат на тоа Ве информираме за следната иницијатива. Имено, дорбредојдени би биле Вашите уредувања за создавање нови статии според зададените стандарди на Википедија со што за кратко време би ја достигнале саканата цел. 20 000 статии ни се неопходни за започнување на Википедија:ВикиПроект Вести и за понатамошна успешна афирмација на македонскиот јазик и македонската Википедија. Се надевам дека активно ќе учествувате во оваа иницијатива и ќе помогнете за достигнување на посакуваните цели,

      Поздрав и успешна работа!

Yes check.svgОкВи благодариме за Вашите придонеси во остварувањето на целите на иницијативата.

-- MacedonianBoy  Oui? 18:06, 17 септември 2008 (UTC)

en:Languages in censuses[уреди извор]

I invite you to help write this article.--Kaiyr (разговор) 17:07, 5 август 2014 (CEST)

Мапа на јазици[уреди извор]

Јас ќе се стави на располагање на оваа категорија, која вклучува јазична мапи. Во оваа категорија можете да ги најдете мапи на јазици од сите континенти, ги исполнува сите критериуми за боја униформност.

commons:Category:Linguistic maps of single language

Ви благодарам.--Fobos92 (разговор) 22:46, 23 септември 2014 (CEST)