Разговор за Википедија:Без свои истражувања

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Kako se pravela porano krstevka[уреди извор]

Porano krstevkata se pravela taka, sto se nbaogale sveci,i na sekoja sveca, se pisuvalo po edno ime.Potoa ce se zapalat site sveci odednas i koja posledna ce se ugasne taka se vikalo deteto