Разговор:KPMG

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • досега наместо до сега.
  • Линкови -> Врски, замена со македонски збор.
  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.
  • октомври име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 01:01, 25 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.