Разговор:ICANN

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • податотека наместо датотека, англицизам.
  • меѓународен наместо интернационален, непотребен интернационализам.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 01:15, 6 август 2010 (CEST), управуван од Brest.Одговори[одговори]