Разговор:AJAX

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

==brest-bot проверка на правопис==

  • Предвид наместо во предвид, синтаксна грешка.
  • врски наместо линкови, англизам.
  • цитирана веб страница наместо cite web, назив на шаблон на македонски јазик.
  • февруари име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 19:00, 1 мај 2009 (UTC), управуван од Brest.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Наводи наместо Референци, англизам.
  • опслужувачот наместо серверот, англизам.
  • ознаките наместо таговите, англизам.
  • посредник наместо интерфејс, англизам.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 13:54, 1 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.